Lúčnica v Tatrách

Lúčnica v Tatrách

31. 7. - 4. 8. 2017

 

Vysoké Tatry budú počas celého prvého augustového týždňa rozžiarené Lúčnicou.

 

3.8. po 19.00 h. - Predstavenie Lúčnice pod skokanskými mostíkmi na ŠTRBSKOM PLESE

 

Po 30 rokoch sa slovenská a svetová legenda vracia do našich veľhôr. Priamo pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese, kde sa na otvorení Majstrovstiev sveta v lyžovaní 1970 zišlo takmer 100.000 divákov, predvedú lúčničiari obyvateľom i návštevníkom Tatier to, čo už takmer 70 rokov obdivuje celý svet.

 

PROGRAM:

 

31. 7.        Cesta Lúčnice vlakom z Hlavnej stanice v Bratislave na Štrbské Pleso

1. 8.          Výstup Lúčnice na Kriváň

2. 8.          Spievanie okolo Štrbského plesa (o 16.00 h.) s členmi Lúčnice, FS Vagonár a ďalších    folklórnych súborov a speváckych skupín spod Tatier

                 s folklórnymi súbormi a skupinami spod Tatier

2. - 4. 8.    Tanečná školička Lúčnice v rámci Medvedích dní na Hrebienku

3.8.           Predstavenie Lúčnice pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese (po 19.00 h.)

                 Úvodný program

                 Účinkujú: Spevácka skupina Strbän zo Štrby a Veseličky z Liptovských Sliačov; Detský      folklórny súbor Ďumbier z Liptovského Mikuláša, Jadlovček z Margecian,

                 Letnička z Popradu a Pramienok z Liptovského Mikuláša

                 Vstupenky v predaji už od 9,- € na: www.ticketportal.sk

 

V pondelok 31.7. pocestuje celá Lúčnica do Tatier vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko z bratislavskej Hlavnej stanice do Štrby a odtiaľ ozubnicovou železnicou na Štrbské pleso. Už na bratislavskej stanici začnú svoju cestu lúčničiari spevom a tancom.

 

V utorok 1.8. sa lúčničiari vypravia na túru na národný symbol Kriváň.

 

Folklórny súbor Vagonár a aj dalšie folklórne súbory a spevácke skupiny z podtatranských obcí a miest sa pripoja k Lúčnici v stredu 2.8. od 16. h., aby si spoločne zaspievali okolo Štrbského plesa. Bude to nádherná prehliadka krojov a spevov všetkých generácií.

 

Na podujatí pre rodiny s deťmi - Medvedích dňoch, ktoré sa v tom čase konajú na Hrebienku, si budú môcť malí záujemcovia vyskúšať „Tanečnú školičku Lúčnice“ s „ozajstnými“ tanečnicami z Lúčnice.

 

Napokon vo štvrtok 3.8. od 19.00 h. môžu diváci vidieť na špeciálne postavenom veľkom javisku pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese najprv spevácku skupinu Strbän zo Štrby a Veseličky z Liptovských Sliačov; Detský folklórny súbor Ďumbier z Liptovského Mikuláša, Jadlovček z Margecian, Letnička z Popradu a Pramienok z Liptovského Mikuláša a potom príde na rad už „veľká“ Lúčnica. Celý takmer 50 členný tanečný súbor so speváckou skupinou a veľký orchester predvedú to najlepšie z repertoáru Lúčnice.

 

Kvôli tejto výnimočnej udalosti sa s Lúčnicou spojil aj moderátor a nadšený Tatranec Marcel Forgáč: „Keď mi lúčničiari zavolali, čo chystajú, nenechal som ich ani dohovoriť a vykríkol som: Idem s Vami! Bude to úžasné a veľmi sa na celú akciu teším; aj na to, že budem v goralskom kroji.“

 

Celé podujatie spoluorganizuje obec Štrba. V deň hlavného predstavenia Lúčnice, vo štvrtok 3.8., bude k dispozícií bezplatné záchytné parkoviská v Tatranskej Štrbe a obmedzený počet spoplatnených parkovacích miest priamo na Štrbskom Plese. Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. preto posilní spoje ozubnicovej železnice na trati Tatranská Štrba - Štrbské Pleso a po predstavení Lúčnice aj naspäť.

CBA VEREX JE ČLENOM

SÍDLO SPOLOČNOSTI

CBA VEREX, a.s.
Priemyselná 4606
03101 Liptovský Mikuláš
Pozrieť na mapách Google

044/5433100
044/5433101
cba@verex.sk

VEĽKOOBCHOD

Veľkoobchod Liptovský Mikuláš
Priemyslená 4606
031 01 Liptovský Mikuláš
Pozrieť na mapách Google

Veľkoobchod Tvrdošín
Vojtaššáková 595
027 44 Tvrdošín
Pozrieť na mapách Google